Damlataş Mağarası – Alanya

Damlataş Mağarası Nerede ve Nasıl gidilir?

Damlataş mağarası, Antalya’nın Alanya İlçesi’nde bulunuyor. Hususi Otomobille giderseniz Alanya marinasına yaklaşık 4 kilometre mesafededir. Alanya’dan yola çıkarak 10 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Damlataş Mağrası giriş ücretleri

Mağarayı her gün 09.000-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş Ücreti tam 6 TL, öğrenci 3 TL. Mağara belediye işletmesinde olduğundan müze kart geçerli değil. Aracınızla gidecek olursanız otopark için de ödemeniz gereken park ücreti 5 TL.

Damlataş Mağarası Konaklama Ücretleri

Damlataş Mağarası’nı ziyaret etmek isterseniz ya da astım için tedavi amaçlı kullanacak olursanız mağaranın civarındaki konaklama alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.  Ortalama gecelik konaklama bedeli sezona göre 130-350 arası değişmektedir.

 

Hazır Alanya’ya ve Damlataş Mağarası’na uğramışken eğer denize girmek isterseniz hemen yakınınızda Alanya’nın iki meşhur plajının olduğunu belirtelim. Mavi Bayraklı Damlataş ve Kleopatra Plajları, Alanya Kalesi’nin batı tarafında yan yana konumlanmış durumdalar. Mağaranın hemen önünde Damlataş Plajı bulunuyor. Gidebileceğiniz diğer plaj ise Kleopatra Plajı. Bu plaj efsaneye göre Kleopatra ve Antonius’un burada yüzmesiyle meşhurdur. Kleopatra Plajı’nda suyun berraklığı ve irili ufaklı taşları sizi kendine hayran bırakacaktır. Bir deniz gözlüğü ile denize girecek olursanız balıkları ve denizin dibini çok rahatlıkla izleyebilirsiniz. Kleopatra Plajı yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda bir halk plajı. İki yerde de ücretsiz olarak denize girebiliyorsunuz. Ancak şezlong ve şemsiyeler için işletmelere ödeme yapmanız gerekebilir. Bu tutar da yaklaşık 20-30 TL arasında değişiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.